Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotenie tanecnych vystupeni

Oskarka
Oskarka 2022-03-26 19:58:42+01
Prosim o radu. Mam Nikon D5100 a setovy objektiv 18-105mm. Rada by som urobila pekne a ostre fotky z tanecnych vystupeni z interieru, pri pouziti farebneho nasvietenia tanecnikov, ale aj z tanca pod podiom (mensia vzdialenost od fotaku) a z exterierovych vystupeni. Nefotim profesionalne. Z toho, co som zistila, tak by mi pomohlo dokupit objektiv s clonou f2,8 a menej. Co mi odporucite - dokupit objektiv (aky?). Rozmyslam aj nad vymenou fotaku mozno za nejaku bezzrkadlovku. Dakujem za rady.
 
gytheio
2024-04-26 19:39:02+02
príspevok od: Paladin25
Tak ale keď to ide prečo to nedokážeš? Lebo je to ďalší z tvojich nezmyslov?

Ešte raz ak nemáš žiadne svadby kde by si túto teóriu mohol otestovať a kšefty ti nejdú tak sa ospravedlňujem.
ksefty mi nejdu preto lebo to nemam ako dokazat? to myslis vazne? ja to mam ako dokazat, ale nie v rozhovore s tebou, nemas vobec na to aby si to pochopil
 
JohnNewton
2024-04-26 19:50:16+02
príspevok od: Linuxak
Tak toto chcem Kde mám hodinky?
🤣
 
Linuxak
2024-04-26 19:52:34+02
príspevok od: johnycash
Ok, takže ak budem chcieť posunúť tie fotky ešte kvalitatívne, tak prejdem na RAW+hrať sa potom v kompe. S fotkami som väčšinou spokojný aj s JPG, preto som to zatial neriešil - porovnávam to s tým čo fotia ostatní rodičia mobilmi a tam je to o pár levelov vyššie aj s JPG. Nemám nejaké umelecké ambície, chcem reportážnu fotku a video z vystúpenia, ktoré bude pozerateľné aj na väčšej TV.

Skúsim doplniť A6000+30mm/1.4 ešte o 85mm pevné sklo pre tie prípady, ked sa neviem dostať bližšie k pódiu.
Ak zoženiem na požičanie A7iii+zoom objektív, tak to otestujem a uvidím či je to lepšie a oplatí sa prechod alebo to bude podobné ako stávajúci set. Ten zoom by bol fajn, mal by som väčšiu volnosť vo výbere miesta odkial točím/fotím.
Pri vysokých citlivostiach odporúčam okrem rawka aj pracovať s expozičným trojuholníkom a naštudovať si manuálny režim, ako ho nepoužívaš. Vykoumať najkratší čas, pri ktorom nebudeš mať rozmazaný pohyb, nízku clonu a ISO na automatiku. A potom sa môžeš zabávať s foťákom podľa podmienok a toho, čo chceš vo výsledku ty. Fotiť určite do rawka a vyskúšať softy v trial verziách, ktorý ti sadne na ovládanie.
 
Paladin25
2024-04-26 20:09:55+02
príspevok od: gytheio
ksefty mi nejdu preto lebo to nemam ako dokazat? to myslis vazne? ja to mam ako dokazat, ale nie v rozhovore s tebou, nemas vobec na to aby si to pochopil
Ja neviem či ti idú kšefty, idú?

Dlho si nepridal žiadnu novú fotografiu zo svadby.

Ale ak idú tak len dobre ale potom by nemal problém dokázať že to ide aj do JPEG. Keď sa tomu ale vzpieras tak ma napadá len že nemáš na akej svadbe svoju teóriu dokázať.

Ja idem fotiť svadbu zajtra a rovno sa priznám že nie som level aby som to dával do JPEG a bol s tým spokojný. Nevravím že to v JPEG je nepoužiteľné ale v LR z toho dostanem proste viac.
 
tyto
2024-04-26 20:24:02+02
príspevok od: johnycash
Ok, takže ak budem chcieť posunúť tie fotky ešte kvalitatívne, tak prejdem na RAW+hrať sa potom v kompe. S fotkami som väčšinou spokojný aj s JPG, preto som to zatial neriešil - porovnávam to s tým čo fotia ostatní rodičia mobilmi a tam je to o pár levelov vyššie aj s JPG. Nemám nejaké umelecké ambície, chcem reportážnu fotku a video z vystúpenia, ktoré bude pozerateľné aj na väčšej TV.

Skúsim doplniť A6000+30mm/1.4 ešte o 85mm pevné sklo pre tie prípady, ked sa neviem dostať bližšie k pódiu.
Ak zoženiem na požičanie A7iii+zoom objektív, tak to otestujem a uvidím či je to lepšie a oplatí sa prechod alebo to bude podobné ako stávajúci set. Ten zoom by bol fajn, mal by som väčšiu volnosť vo výbere miesta odkial točím/fotím.

treba mysliet aj na to, ze prehadzovanie objektivov je otrava, je pri tom riziko poskodenia, alebo padu a co ja mavam ...pocit ze ten druhy objektiv by bol lepsi ...to by som odporucil radsej dve tela

tak, tak...najlepsie co mozes urobit je vyskusat si to...vtedy najlepsie vidis rozdiel. kazdemu vyhovuje nieco ine ...raz vyskusat je lepsie ako 100krat pocut..je to len otazka priorit.
 
Paladin25
2024-04-26 21:36:05+02
príspevok od: gytheio
nie som blazen aby som sem daval aktualne fotografie, obcas sa opytam ci mozem pouzit pre web fotografie.. urcite nebudem vesat vsetko.. blbci v tom vidia, ze sa nedari

chcod uz konecne aj s tou tvojou teoriou do riti, ty si blb ktory nikdy svadbu nefotil a ani ziadnu akciu, ty max strbske pleso zo stativu

vobec si nepochopil co som pisal alebo si to ani necital, len tu moces svoje
Tak neviem Paľko. Je bežné že svadobný fotograf si dáva fotky zo svadieb na web. Nič nezvyčajné.
Ty sem dávaš fotky fotené hádam 5-10 rokov dazadu. To si po 10 rokoch pýtaš povolenie na zverejnenie od Turka na Ephoto?

Neviem ako ti ide biznis ale naposledy si sa chválil že si si kúpil R100ku s plastovým podľa teba katastrofálnym seťákom. Ako profík by som pozeral po R5, R6.

Nevieš nič viac len úrážať a závidieť ostatným. Však nato Štrbské pleso choď a odfoť ho. Ale vieme že keď treba pri fotografii aj premýšľať (expozícia, kompozícia) tak už je to u teba problém.

Píšeš a radíš nezmysli. Vyjadruješ sa k veciam, ktorým nerozumieš.

Fotiť svadbu do JPEG na takéto nezmysli treba veľmi veľa odvahy....resp. svedčí to o absolútnej strate súdnosti.
 
Linuxak
2024-04-26 23:16:13+02
príspevok od: tyto

treba mysliet aj na to, ze prehadzovanie objektivov je otrava, je pri tom riziko poskodenia, alebo padu a co ja mavam ...pocit ze ten druhy objektiv by bol lepsi ...to by som odporucil radsej dve tela

tak, tak...najlepsie co mozes urobit je vyskusat si to...vtedy najlepsie vidis rozdiel. kazdemu vyhovuje nieco ine ...raz vyskusat je lepsie ako 100krat pocut..je to len otazka priorit.
Prehadzovanie objektívov prináša ešte jeden problém, nemusíš mať správne ohnisko keď potrebuješ. Stalo sa mi že som fotil akciu 85kou a odrazu som potreboval záklaďák na skupinu. Asi podobný stres ako keď si prvý na semafore na červenej a vyberáš do autorádia cdčko zo zazipsovaného púzdra
 
JohnNewton
2024-04-27 08:32:16+02
príspevok od: gytheio
pred casom tu bola debata, niekto sa chcel ucit fotografovat do jpeg.. naucit sa ovladat ten fotoaparat tak, aby vysledny obraz bol co najvernejsi a nebolo treba ziadnych dalsich uprav. vsetci, ale uplne vsetci ktori teraz masivne pisu o potrebe rawu ho vtedy lajkovali a davali mu za pravdu, ze fotenie do jpeg je urcite cesta...
preto vase fotografie vyzeraju tak ako vyzeraju, trepete dve na tri ako sa vam to hodi
Nerozumieš tomu a nikdy nebudeš....
 
JohnNewton
2024-04-27 08:35:47+02
príspevok od: gytheio
vzdy ked mi treba niecomu porozumiet, nazriem do tvojej galerie.. hned uvidim svetlo na konci tunela🎆
THX 😆
 
gytheio
2024-04-27 09:45:48+02
príspevok od: Linuxak
Prehadzovanie objektívov prináša ešte jeden problém, nemusíš mať správne ohnisko keď potrebuješ. Stalo sa mi že som fotil akciu 85kou a odrazu som potreboval záklaďák na skupinu. Asi podobný stres ako keď si prvý na semafore na červenej a vyberáš do autorádia cdčko zo zazipsovaného púzdra
kedy konecne ukazes fotografie z Manhattanu?
 
Linuxak
2024-04-27 09:59:20+02
príspevok od: gytheio
kedy konecne ukazes fotografie z Manhattanu?
V Manhattane som v živote nebol, nechápem o akých fotkách točíš.
 
internetiko
2024-04-27 10:04:56+02
zachviľu budú všetky témy pozamykané
 
Linuxak
2024-04-27 10:42:08+02
príspevok od: internetiko
zachviľu budú všetky témy pozamykané
Tu sa môžeš rovno opýtať na počasie Ja som sa práve dozvedel, že som bol v Amerike.
 
fatality
2024-04-27 19:10:09+02
príspevok od: gytheio
ja som sa chvalil, ze mam R100? si opity? a r5 mam uz dva roky... clovece chod sa dat liecit

povolenie od turka mam uz 4 roky a nepytal som si ho kvoli ephoto blbec

ty co komemt to perla
R5? ved podla teba su bezzrkadlovky uplna blbost, slepa ulicka a jedine zrkadlovky su kvalita
 
JohnNewton
2024-04-27 20:17:31+02
príspevok od: fatality
R5? ved podla teba su bezzrkadlovky uplna blbost, slepa ulicka a jedine zrkadlovky su kvalita
A už nebude Olympiáda, bude málo zrkadiel....😆
 
Paladin25
2024-04-27 21:06:20+02
príspevok od: gytheio
ja som sa chvalil, ze mam R100? si opity? a r5 mam uz dva roky... clovece chod sa dat liecit

povolenie od turka mam uz 4 roky a nepytal som si ho kvoli ephoto blbec

ty co komemt to perla
Ospravedlňujem sa Paľko malo to byť R10 nie R100. Ktorou si sa chválil
Takže uvidíme aj nejakú tvoju aktuálnu svadobnu tvorbu? Napríklad s tou R5tkou?
 
JohnNewton
2024-04-28 17:33:28+02
príspevok od: Paladin25
Ospravedlňujem sa Paľko malo to byť R10 nie R100. Ktorou si sa chválil
Takže uvidíme aj nejakú tvoju aktuálnu svadobnu tvorbu? Napríklad s tou R5tkou?
Pokojná nedeľa 🤗
 
Paladin25
2024-04-28 18:34:20+02
príspevok od: JohnNewton
Pokojná nedeľa 🤗
Ja dnes dospávam po včerajšej svadbe (i keď majsto ma bude presviedčať že som na nej nebol)
 
Marcel Rebro
2024-04-30 17:33:23+02
príspevok od: Linuxak
Prehadzovanie objektívov prináša ešte jeden problém, nemusíš mať správne ohnisko keď potrebuješ. Stalo sa mi že som fotil akciu 85kou a odrazu som potreboval záklaďák na skupinu. Asi podobný stres ako keď si prvý na semafore na červenej a vyberáš do autorádia cdčko zo zazipsovaného púzdra
Dve identické telá sú základ. Na jednom širokáč / záklaďák na druhom tele / portreťák. A keď telo jedno odíde, mám zálohu.
Otázka nie je či / kedy odíde, ale čo robiť keď odíde.
 
JohnNewton
2024-04-30 18:04:52+02
príspevok od: Marcel Rebro
Dve identické telá sú základ. Na jednom širokáč / záklaďák na druhom tele / portreťák. A keď telo jedno odíde, mám zálohu.
Otázka nie je či / kedy odíde, ale čo robiť keď odíde.
Chápem to istenie sa druhým telom, ale zlyhanie je veľmi zriedkavé, za 55 r. fotografovania sa mi to nestalo, ale možno som mal len šťastie. Ale fotoaparáty sa mi zdajú ako veľmi spoľahlivé.
 
Strana 6 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()