Hore
Fórum » Pokec
 

Nový Fujifilm X-T50

Linuxak
2024-05-16 15:54:35+02
Čo hovoríte na čerstvú novinku od Fujifilm a ktorý foťák by ste zvolili napr. pri porovnaní s X-T20? Mňa zaujala hlavne stabilizácia v 10kovom tele a nový objektív so širším koncom, ktorý sa pri zoomovaní nevysúva (nižšie aj dnešné predstavenie z FotoŠkody):

https://fujifilm-x.com/global/products/cameras/x-t50/

https://www.youtube.com/watch?v=Mzn9eO1vj88
0
0
 
fatality
2024-05-16 16:55:36+02
príspevok od: Linuxak
Čo hovoríte na čerstvú novinku od Fujifilm a ktorý foťák by ste zvolili napr. pri porovnaní s X-T20? Mňa zaujala hlavne stabilizácia v 10kovom tele a nový objektív so širším koncom, ktorý sa pri zoomovaní nevysúva (nižšie aj dnešné predstavenie z FotoŠkody):

https://fujifilm-x.com/global/products/cameras/x-t50/

https://www.youtube.com/watch?v=Mzn9eO1vj88
fpoho fotak..ale aj cena je uz riadna (aj ked porovnatelna trebars s a6700 alebo r7)..1400..
ked to porovnam s 600€, co som dal za xt20
0
0
 
andreewp
2024-05-20 11:51:20+02
Podobne, X-T20 som kupil s XF 18-55 za 600e v akcii alebo cashback som mal, uz si nepamatam presne.

A co mi pri foteni chyba je kvalitnejsi hladacik, takze skor X-T5 keby vyberam. Stabilizacia by sa zisla, ale za tu cenu mi to moc nedava zmysel a ked uvazim ako casto by som to vyuzil.

Rozmery/vaha X-T20 su super, pokial ten fotak pojde, zostava + mam 5 objektivov, takze X100 rada pre mna nedava moc zmysel.
0
1
 
Rofo
2024-05-20 12:35:00+02
Veď to sa vôbec neoplatí. Nikon Z5 stojí 1119€ teraz v hociktorom obchode. A je to dokonca full frame! Alebo Canon R10 vidím za 779€ a to je už celkom dobre vybavený APS-C, podobne kompaktný ... skoro polovičná cena! Nerozumiem tejto Fuji mánii
0
2
 
asverusik
2024-05-20 13:09:29+02
príspevok od: Rofo
Veď to sa vôbec neoplatí. Nikon Z5 stojí 1119€ teraz v hociktorom obchode. A je to dokonca full frame! Alebo Canon R10 vidím za 779€ a to je už celkom dobre vybavený APS-C, podobne kompaktný ... skoro polovičná cena! Nerozumiem tejto Fuji mánii
Súhlasím s Robom - Rofom. Prešiel som z APSC na FF konkrétne na Nikon Z5.
0
0
editovaný
 
gytheio
2024-05-20 13:25:28+02
príspevok od: Rofo
Veď to sa vôbec neoplatí. Nikon Z5 stojí 1119€ teraz v hociktorom obchode. A je to dokonca full frame! Alebo Canon R10 vidím za 779€ a to je už celkom dobre vybavený APS-C, podobne kompaktný ... skoro polovičná cena! Nerozumiem tejto Fuji mánii
A okrem inych problemov ktore ma Fuji.. ma spolu s Pentaxom najhorsi obrazovy vystup.
-3
0
 
martinmlm
2024-05-20 17:32:23+02
príspevok od: gytheio
A okrem inych problemov ktore ma Fuji.. ma spolu s Pentaxom najhorsi obrazovy vystup.
S týmto tvrdením si dovolím nesúhlasiť. Sú aj horšie, napr. Canon
-1
1
 
martin.jakubik
2024-05-20 18:25:35+02
ja práveže premýšľam už dávno na zmene systému z Canon 5D Mk3 na niečo malé, skladné, ľahké. Tie Canon mirorlessy sú stále veľké a to nevravím o objektívoch - tie sú navyše aj šialene drahé. Áno, vedel by som použiť stávajúcu L-kovú sériu čo mám, ale stále je ten rozdiel oproti Fuji v kilogramoch. Pôvodne som bol rozhodnutý ísť do X-T5 v sete 16-80, ale táto nová X-T50 sa mi celkom parametrami - a cenou pozdáva. Čo ma trochu odrádza je ten hľadáčik, len dvojsmerový vyklápací displej, nie je weather sealed a možno menšia výdrž batérie. Ale asi sa viem cez to preniesť.
-1
1
 
Paladin25
2024-05-20 20:20:57+02
príspevok od: Rofo
Veď to sa vôbec neoplatí. Nikon Z5 stojí 1119€ teraz v hociktorom obchode. A je to dokonca full frame! Alebo Canon R10 vidím za 779€ a to je už celkom dobre vybavený APS-C, podobne kompaktný ... skoro polovičná cena! Nerozumiem tejto Fuji mánii
No len ponuka natívnych skiel je pri Fuji niekde inde ako napríklad pri Canon Apsc.

Zaleží od preferencií užívateľa.
0
0
 
gytheio
2024-05-20 22:21:51+02
príspevok od: Paladin25
No len ponuka natívnych skiel je pri Fuji niekde inde ako napríklad pri Canon Apsc.

Zaleží od preferencií užívateľa.
A preto ma Fuji popri Pentaxu najhorsi obrazovy vystup🙂
-1
0
 
Paladin25
2024-05-21 07:46:15+02
príspevok od: gytheio
A preto ma Fuji popri Pentaxu najhorsi obrazovy vystup🙂
Minule si to tvrdil o Panasonicu (FF) predtým o Olympuse
Si nekonzistentný vo svojich názoroch Paľko.

Pokiaľ chce človek APS-C a neuvažuje o FF - FUJI ako systém je to najlepšie na trhu.
Ten "najhorši" obrazový výstup - (podľa teba) je viac než dostatočný na všetko čo môže amatér a často aj profesionál potrebovať.

To sú fakty. Nie pocity.
0
7
 
gytheio
2024-05-21 12:22:18+02
príspevok od: Paladin25
Minule si to tvrdil o Panasonicu (FF) predtým o Olympuse
Si nekonzistentný vo svojich názoroch Paľko.

Pokiaľ chce človek APS-C a neuvažuje o FF - FUJI ako systém je to najlepšie na trhu.
Ten "najhorši" obrazový výstup - (podľa teba) je viac než dostatočný na všetko čo môže amatér a často aj profesionál potrebovať.

To sú fakty. Nie pocity.
Nerozumies exifu nevies ho citat, nevies nic o technike a tie tvoje perlicky co pises pod fotografiami.. nerozumiem skadial si zobral, ze Fuji je to najlepsie na trhu?🙂
Fuji ma najvacsi vyber fotoaparatov a objektivov, to bol marketingovy tah pre blbcov aby si mysleli, ze je najlepsi. Pravda je, ze ani jeden model nie je kvalitny.
-1
0
 
Linuxak
2024-05-21 13:13:12+02
príspevok od: gytheio
Nerozumies exifu nevies ho citat, nevies nic o technike a tie tvoje perlicky co pises pod fotografiami.. nerozumiem skadial si zobral, ze Fuji je to najlepsie na trhu?🙂
Fuji ma najvacsi vyber fotoaparatov a objektivov, to bol marketingovy tah pre blbcov aby si mysleli, ze je najlepsi. Pravda je, ze ani jeden model nie je kvalitny.
Ani napríklad GFX alebo X-H2 rada sa ti nezdajú kvalitné?
0
0
 
gytheio
2024-05-21 13:26:10+02
príspevok od: Linuxak
Ani napríklad GFX alebo X-H2 rada sa ti nezdajú kvalitné?
Kvalitne v com? Nezaregistroval si tie nekonecne staznosti na Fuji? Alebo je tu malo fotografii od Fuji?
-5
0
 
Paladin25
2024-05-21 13:27:48+02
príspevok od: Linuxak
Ani napríklad GFX alebo X-H2 rada sa ti nezdajú kvalitné?
Jeho si nevšímaj. Pokiaľ nekúpiš Canon nebude s tebou nikdy spokojný

Lebo len a len Canon na večné veky a nikdy inak.

0
1
 
Paladin25
2024-05-21 13:29:16+02
príspevok od: gytheio
Nerozumies exifu nevies ho citat, nevies nic o technike a tie tvoje perlicky co pises pod fotografiami.. nerozumiem skadial si zobral, ze Fuji je to najlepsie na trhu?🙂
Fuji ma najvacsi vyber fotoaparatov a objektivov, to bol marketingovy tah pre blbcov aby si mysleli, ze je najlepsi. Pravda je, ze ani jeden model nie je kvalitny.
Paľko čítaj s porozumením.

Najlepší APSC systém na trhu.
0
1
 
Paladin25
2024-05-21 13:33:33+02
príspevok od: Linuxak
Ani napríklad GFX alebo X-H2 rada sa ti nezdajú kvalitné?
Je to miestny troll, ktorý si tu rieši komplexi.

Niekoľko x zabanovaný. Niekoľko profilov mu už aj zrušili. Vždy spraví nový tak ho už len banujú.
Aktuálne nemá ban tak rozdáva múdrosti.

On sa technike nerozumie. Pred očami má len Canon a všetko ostatné je odpad. Zakomplexovaný človek, ktorý ti dá malokedy rozumnú radu...

0
4
 
jozef84
2024-05-21 13:38:07+02
príspevok od: Paladin25
Jeho si nevšímaj. Pokiaľ nekúpiš Canon nebude s tebou nikdy spokojný

Lebo len a len Canon na večné veky a nikdy inak.

Zabudol si na GOPRO a IP kamery na parkovisku-tam je tiež znalec. Aj objektív musí byť jeden poriadny, drahý a to stačí na všetky žánre. A samozrejme všetko fotiť na manuál. Hlavná vec, že v ruke nikdy Fuji nedržal, ale je naslovovzatý odborník na spoľahlivosť, kvalitu objektívov a foťákov. Prečo to len tí ľudia toľko kupujú a prečo je ich tak málo napriek predajom tak málo na bazoši, tak to fakt nechápem...
0
3
 
gytheio
2024-05-21 14:12:29+02
príspevok od: Paladin25
Je to miestny troll, ktorý si tu rieši komplexi.

Niekoľko x zabanovaný. Niekoľko profilov mu už aj zrušili. Vždy spraví nový tak ho už len banujú.
Aktuálne nemá ban tak rozdáva múdrosti.

On sa technike nerozumie. Pred očami má len Canon a všetko ostatné je odpad. Zakomplexovaný človek, ktorý ti dá malokedy rozumnú radu...

teraz ukazujes kto si, ked nemas co, zacnes urazat
-1
0
 
gytheio
2024-05-21 14:15:16+02
príspevok od: jozef84
Zabudol si na GOPRO a IP kamery na parkovisku-tam je tiež znalec. Aj objektív musí byť jeden poriadny, drahý a to stačí na všetky žánre. A samozrejme všetko fotiť na manuál. Hlavná vec, že v ruke nikdy Fuji nedržal, ale je naslovovzatý odborník na spoľahlivosť, kvalitu objektívov a foťákov. Prečo to len tí ľudia toľko kupujú a prečo je ich tak málo napriek predajom tak málo na bazoši, tak to fakt nechápem...
ty si zase zabudol na nieco ine, ze ja si uz mozem dovolit fotit s hocicim.. a vzdy budem o svetelne roky pred tebou, hyzdic fotografii
-2
0
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()