Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotenie tanecnych vystupeni

Oskarka
Oskarka 2022-03-26 19:58:42+01
Prosim o radu. Mam Nikon D5100 a setovy objektiv 18-105mm. Rada by som urobila pekne a ostre fotky z tanecnych vystupeni z interieru, pri pouziti farebneho nasvietenia tanecnikov, ale aj z tanca pod podiom (mensia vzdialenost od fotaku) a z exterierovych vystupeni. Nefotim profesionalne. Z toho, co som zistila, tak by mi pomohlo dokupit objektiv s clonou f2,8 a menej. Co mi odporucite - dokupit objektiv (aky?). Rozmyslam aj nad vymenou fotaku mozno za nejaku bezzrkadlovku. Dakujem za rady.
 
gytheio
2024-04-26 14:58:00+02
príspevok od: tyto
Pravdu mas v tom ze nekvalitnu fotografiu to nezachrani, ale tu nezachrani ziadny postproces...to ze odsumenie nepouzivas, alebo nevies pouzivat neznamena ze to "zabija atnosferu".

Tiez by som tazajucemu odporucil fotit do RAWu a povenovat sa postprocesu s odsumenim a dosiahne viac ako s novou technikou a JPGom...
clovek ktory ovlada photoshop vie zachranit uplne kazdu fotografiu, ty ho neovladas tak?? a pobavil si, nepouzivam odsumovanie, lebo ho neviem pouzivat? to si myslel vazne?
 
tyto
2024-04-26 15:02:37+02
príspevok od: fatality
len on ma este problem z kratkym, resp. nepremenlivym ohniskom.. tak tu riesime aj techniku..
resp. ci to zobrat z gruntu a ist do ff, alebo len doplnit a6xxx + 30/1.4 s nejakym dalsim sklom..
Nemyslim si ze pokial neinvestuje cas a namahu do postprocesu tak mu pomoze FF...
 
jozef84
2024-04-26 15:09:15+02
príspevok od: gytheio
clovek ktory ovlada photoshop vie zachranit uplne kazdu fotografiu, ty ho neovladas tak?? a pobavil si, nepouzivam odsumovanie, lebo ho neviem pouzivat? to si myslel vazne?
Paľko, u teba je to naopak. Ty tam tých artefakt, duchov vnášaš veľa do svojich fotiek až až. Už si prešiel tých 50km? Sa flákaš...
 
fatality
2024-04-26 15:22:30+02
príspevok od: gytheio
clovek ktory ovlada photoshop vie zachranit uplne kazdu fotografiu, ty ho neovladas tak?? a pobavil si, nepouzivam odsumovanie, lebo ho neviem pouzivat? to si myslel vazne?
tak prosimta zachran tuto
 
gytheio
2024-04-26 15:34:36+02
príspevok od: fatality
tak prosimta zachran tuto
stbacky smejd, to je cele? nemas na viac? teda okrem toho, ze si znicil par zivotov
 
fatality
2024-04-26 15:37:22+02
príspevok od: gytheio
stbacky smejd, to je cele? nemas na viac? teda okrem toho, ze si znicil par zivotov
majstre, ved vy dokazete zachranit vsetko a tento vas umelecky skvost bude urcite malina
 
Paladin25
2024-04-26 15:37:38+02
príspevok od: tyto
Nemyslim si ze pokial neinvestuje cas a namahu do postprocesu tak mu pomoze FF...
Pointa je ale v tom že on nemá problém s tým čo mu dáva jpg. Nato sa nesťažoval ale že ak fotí s pevnou 30tkou nevyfotí všetko čo chce - kedže má obmedzený pohyb.

Preto sa poradil zoom a kedže fotí v šere / tme tak 1,8 zoom na APSC resp. 2,8 na FF.
 
JohnNewton
2024-04-26 16:05:44+02
príspevok od: fatality
tak prosimta zachran tuto
No nedaj si ten skôst do hodiniek 🤗
 
gytheio
2024-04-26 16:13:22+02
príspevok od: tyto
Nemyslim si ze pokial neinvestuje cas a namahu do postprocesu tak mu pomoze FF...
asi netusis aky rozdiel je medzi apsc a FF.. digitalne kvalitne fotoaparaty uz asi 10 rokov maju tak kvalitny jpeg, ze uz nie je treba ani PP alebo raw.. ked niekto ovlada PP, je to bonus k fotografii ale to pomoze iba kreativnemu s fantaziou, taky ten obraz posunie na vyssiu uroven
uplne staci ovladat techniku fotenia a hlavne nebat sa experimentovat, tie fotoaparaty maju uz tolko programov a funkcii, ze clovek ktory experimentuje dokaze aj bez PP excelentne nafotit svadbu

samozrejme bez kvalitneho aparatu a KVALITNEHO OBJEKTIVU to nejde
 
jozef84
2024-04-26 16:20:23+02
príspevok od: gytheio
asi netusis aky rozdiel je medzi apsc a FF.. digitalne kvalitne fotoaparaty uz asi 10 rokov maju tak kvalitny jpeg, ze uz nie je treba ani PP alebo raw.. ked niekto ovlada PP, je to bonus k fotografii ale to pomoze iba kreativnemu s fantaziou, taky ten obraz posunie na vyssiu uroven
uplne staci ovladat techniku fotenia a hlavne nebat sa experimentovat, tie fotoaparaty maju uz tolko programov a funkcii, ze clovek ktory experimentuje dokaze aj bez PP excelentne nafotit svadbu

samozrejme bez kvalitneho aparatu a KVALITNEHO OBJEKTIVU to nejde
Palko Gythejo netuším čo si chcel napísať. Ale jednému som asi porozumel : "ale to pomoze iba kreativnemu s fantaziou, taky ten obraz posunie na vyssiu uroven" si myslel seba však?
 
gytheio
2024-04-26 16:22:19+02
príspevok od: jozef84
Palko Gythejo netuším čo si chcel napísať. Ale jednému som asi porozumel : "ale to pomoze iba kreativnemu s fantaziou, taky ten obraz posunie na vyssiu uroven" si myslel seba však?
kasli na to, ty tomu nikdy neporozumies smejdooblb instantny fotograf 37
 
jozef84
2024-04-26 16:25:09+02
príspevok od: gytheio
kasli na to, ty tomu nikdy neporozumies smejdooblb instantny fotograf 37
Zasa sebaprojekcia? Súhlasím, platí to plne na teba.
 
JohnNewton
2024-04-26 16:25:30+02
príspevok od: jozef84
Palko Gythejo netuším čo si chcel napísať. Ale jednému som asi porozumel : "ale to pomoze iba kreativnemu s fantaziou, taky ten obraz posunie na vyssiu uroven" si myslel seba však?
Chcel napísať, že keď zacloní Canon 24 mm na clonu 22 na portrét a potom pozadie rozmazáva v PS ku, tak dosiahol foto nirvánu, diletant😁 Nemá absolútne potuchy o jednoduchých súvislostiach
 
jozef84
2024-04-26 16:34:00+02
príspevok od: JohnNewton
Chcel napísať, že keď zacloní Canon 24 mm na clonu 22 na portrét a potom pozadie rozmazáva v PS ku, tak dosiahol foto nirvánu, diletant😁 Nemá absolútne potuchy o jednoduchých súvislostiach
Ale pri sliepkach rozmazal aj sliepke zobák. Tak sa snažil...ale chybička se vloudila. No čo, nikto nie je dokonalý. Pritrafí sa, že sa človek pomýli pri fotografovaní sliepok, rodiny a modeliek a potom to chce zachrániť v postprocese a vyjde z toho niečo ako vazelína na filtri objektívu. Ako vravia východniari: "I tak še da."
 
fatality
2024-04-26 16:37:58+02
príspevok od: JohnNewton
No nedaj si ten skôst do hodiniek 🤗
 
tyto
2024-04-26 17:00:32+02
príspevok od: Paladin25
Pointa je ale v tom že on nemá problém s tým čo mu dáva jpg. Nato sa nesťažoval ale že ak fotí s pevnou 30tkou nevyfotí všetko čo chce - kedže má obmedzený pohyb.

Preto sa poradil zoom a kedže fotí v šere / tme tak 1,8 zoom na APSC resp. 2,8 na FF.
oukej...

to tak potom vyzera ked je tu 3/4 balastu mimo temu.... o niekoho "genialite" sa mi naozaj nechce citat...
 
Paladin25
2024-04-26 17:04:11+02
príspevok od: gytheio
asi netusis aky rozdiel je medzi apsc a FF.. digitalne kvalitne fotoaparaty uz asi 10 rokov maju tak kvalitny jpeg, ze uz nie je treba ani PP alebo raw.. ked niekto ovlada PP, je to bonus k fotografii ale to pomoze iba kreativnemu s fantaziou, taky ten obraz posunie na vyssiu uroven
uplne staci ovladat techniku fotenia a hlavne nebat sa experimentovat, tie fotoaparaty maju uz tolko programov a funkcii, ze clovek ktory experimentuje dokaze aj bez PP excelentne nafotit svadbu

samozrejme bez kvalitneho aparatu a KVALITNEHO OBJEKTIVU to nejde
Ty poznáš svadobného fotografa čo nerobí PP a odovzdáva fotografie JPEG priamo z fotoaparátu?

 
gytheio
2024-04-26 17:05:23+02
príspevok od: tyto
oukej...

to tak potom vyzera ked je tu 3/4 balastu mimo temu.... o niekoho "genialite" sa mi naozaj nechce citat...
tak nemudruj a ukaz, genius..
 
gytheio
2024-04-26 17:06:41+02
príspevok od: tyto
oukej...

to tak potom vyzera ked je tu 3/4 balastu mimo temu.... o niekoho "genialite" sa mi naozaj nechce citat...
jedine co poznas a z coho si v tranze je priblbly trojuholnik
 
Paladin25
2024-04-26 17:12:07+02
príspevok od: gytheio
jedine co poznas a z coho si v tranze je priblbly trojuholnik
Prepáč ale väčšie autority ako si ty tvrdia že ten trojuholník je fakt dôležitý. Ak ho nechápeš nič sa nedeje zaplať si konto a prestuduj fotoskolu.

Celý život sa učíme...
 
Strana 4 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()